Pomozite nam da zajedno dosegnemo tisuću pretplatnika na našem YOUTUBE KANALU! Vaša podrška nam puno znači, a vama ne košta ništa 🙂

Crkva sv. Leopolda Mandića u Zagrebu postaje svetište

foto Goranci online

Odlukom zagrebačkog nadbiskupa Dražena Kutleše, crkva sv. Leopolda Mandića u Dubravi postaje svetište Zagrebačke nadbiskupije. Tim povodom nadbiskup Kutleša predvodit će misno slavlje u 19 sati na svetkovinu sv. Leopolda Bogdana Mandića, 12. svibnja, piše HKM.

O crkvi u Dubravi 
U svrhu plodonosnijeg pastoralnog rada otvorena je, na adresi Borska 35, na području Župe sv. Mihaela, 17. svibnja 1963. godine kuća s javnom kapelom u kojoj je prva euharistija slavljena 6. prosinca iduće godine. 

U travnju 1976. godine ta je kuća proglašena samostanom franjevaca kapucina. Iste godine, na dan beatifikacije njihovog subrata Leopolda Mandića, 2. svibnja, samostan i kapelu stavili su pod njegovu nebesku zaštitu.

Dana 3. studenog 1998. godine započinje se s gradnjom novog samostana i crkve sv. Leopolda. Diobom Župe sv. Mihaela u rujnu 2001. zagrebački nadbiskup Josip Bozanić osnovao je Župu sv. Leopolda u Gornjoj Dubravi.  Župna crkva građena je od 1998. do 2001. godine te je blagoslovljena, bilježi Zagrebačka nadbiskupija.









Podijeli na:

Nema komentara:

Objavi komentar

GORANCI WEATHER

Ukupno prikaza stranice

Razmišljate o gradnji kuće, prostora ili o dizajnu interijera a nemate ideja !? Tu je 3D 2D Project

a

google.com, pub-8801838836830184, DIRECT, f08c47fec0942fa0