U katedrali Marije Majke Crkve u Mostaru u ponedjeljak, 29. lipnja, na svetkovinu svetih Petra i Pavla, bit će upriličeno svećeničko ređenje petorice đakona. Svečano euharistijsko slavlje s početkom u 11 sati predvodit će mostarsko-duvanjski biskup mons. Petar Palić, koji će podijeliti sveti red prezbiterata četvorici franjevaca Hercegovačke franjevačke provincije i jednom biskupijskom đakonu.
Za svećenike će biti zaređeni fra David Slišković iz Župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Širokom Brijegu, fra Danijel Sentić iz Župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Gradcu Neumskom, fra Ante Radoš iz Župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Seonici te fra Jakov Jure Nikolić iz Hrvatske katoličke misije Zürich.
Uz četvoricu franjevačkih đakona, sveti red prezbiterata primit će i đakon Mostarsko-duvanjske biskupije don Tomislav Čarapina iz Župe Presvetoga Srca Isusova u Potocima.
Svećeničko ređenje na blagdan svetih Petra i Pavla jedan je od najznačajnijih događaja u životu mjesne Crkve jer označava početak svećeničke službe novih prezbitera koji će svoje poslanje vršiti u župama i drugim pastoralnim zajednicama.
Iz Hercegovačke franjevačke provincije uputili su poziv svim vjernicima da budu dionici ovog svečanog slavlja te da buduće svećenike preporuče u svoje molitve kako bi vjerno i ustrajno živjeli svoje svećeničko poslanje.









Nema komentara:
Objavi komentar