![]() |
| foto Goranci online |
Dok se Mostar posljednjih dana suočava s problemima uzrokovanim požarom na deponiji Uborak, mnogi građani traže spas od neugodnih mirisa i onečišćenog zraka u prirodi i na višim nadmorskim visinama. Upravo su ovih dana idealna odredišta Goranci, Bogodol, Raška Gora, Ruište, Fortica, ali i Međugorje, gdje se uz svježiji zrak može pronaći i duhovna okrjepa.
Nakon što je prethodno bio stavljen pod kontrolu, požar na deponiji Uborak ponovno se aktivirao na jednoj lokaciji, a gusti crni dim ponovno se širi prema gradu.
"Ponovo gori na jednoj lokaciji, vatrogasci su na terenu", potvrđeno je za medije iz Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar.
Situaciju dodatno otežava vremenska prognoza prema kojoj se u narednim danima očekuje sjeverni vjetar. Takvi vremenski uvjeti mogli bi usmjeriti dim s područja požarišta prema gradskim naseljima, što izaziva zabrinutost među građanima.
Podsjetimo, požar na deponiji Uborak izbio je u ponedjeljak, nakon čega su u gašenju sudjelovali vatrogasci, pripadnici Oružanih snaga BiH te air-tractori. Požar je naknadno lokaliziran nasipanjem deponije pijeskom, no novo aktiviranje vatre pokazuje kako opasnost još uvijek nije u potpunosti uklonjena.
Iako nadležne službe ulažu maksimalne napore kako bi požarište ponovno stavile pod kontrolu, dim i neugodan miris i dalje se osjećaju u pojedinim dijelovima Mostara.
Zbog toga mnogi Mostarci koriste slobodno vrijeme za odlazak u prirodu. Goranci, Bogodol, Raška Gora i Ruište nude ugodnije temperature, čistiji zrak i bijeg od gradske svakodnevice, dok Fortica pruža prekrasan pogled na grad i okolne planine. Brojni vjernici ovih dana odlaze i u Međugorje, osobito uoči 45. obljetnice Gospinih ukazanja, gdje uz molitvu i duhovni mir pronalaze i osvježenje od ljetnih vrućina.
Dok traje borba s požarom na Uborku, stručnjaci preporučuju građanima da prate službene informacije te, osobito osjetljive skupine stanovništva, izbjegavaju duži boravak na otvorenom u područjima zahvaćenima dimom.




.jpg)




Nema komentara:
Objavi komentar