Pomozite nam da zajedno dosegnemo tisuću pretplatnika na našem YOUTUBE KANALU! Vaša podrška nam puno znači, a vama ne košta ništa 🙂

Fra Jozo Grbeš: Ne treba braniteljima komunistička “vječna slava i hvala” nego: počivali u miru ili pokoj im duši

foto Goranci online

Provincijal Hercegovačke franjevačke provincije fra Jozo Grbeš na svojem se Facebook profilu povodom spomena na poginule branitelje osvrnuo na riječi kojima im odajemo poštovanje i sjećanje. 

Protal Mandino selo njegov status prenosi u cijelosti.  

Riječ odaje čovjeka. Ona je dio nas. Izreke su dio nas. Često puta nesvjesno.  

Kada je ideologija u pitanju onda je to pitanje i svijesti o nečemu.  

Već se dugo čudim ljudima na ovim prostorima kako su rječnikom još u komunizmu. Čujem jučer na Sinjskoj Alci, čujem u Zagrebu, čujem u Mostaru… obljetnice, sjećanje na branitelje…. često čitanje imena poginulih…i onda na kraju: Neka im je vječna slava i hvala!  

Tako su izričito govorili komunisti! Kod njih ništa nije završavalo s počivali u miru ili pokoj im duši.  

“Neka im je vječna slava i hvala”: 

Nisam vidio na na jednom spomeniku braniteljima!  

Nisam čuo niti na jednom kršćanskom sprovodu!  

Ostao je samo jezik komunistički!  

Pa dobro, možemo li bolje??? Buniti se protiv lošega jest pitanje karaktera!

Podijeli na:

Nema komentara:

Objavi komentar

GORANCI WEATHER

Ukupno prikaza stranice

Razmišljate o gradnji kuće, prostora ili o dizajnu interijera a nemate ideja !? Tu je 3D 2D Project

a

google.com, pub-8801838836830184, DIRECT, f08c47fec0942fa0