Povodom 22. obljetnice pogibije 18 hrvatskih branitelja na Vrdima, među kojima je uz sedam grudskih branitelja, te branitelja iz sela Vrdi i Širokobriježanin Damir Anić, ispred crkve svetih Petra i Pavla služena je sveta misa koju je predvodio don Željko Majić generalni vikar Mostarsko-duvanjske i Trebinjsko-mrkanske biskupije uz koncelebraciju još nekoliko svećenika.
U svojoj nadahnutoj propovijedi don Željko Majić prisjećajući se žrtve poginulih branitelja u nekoliko navrata je citirao ulomke iz članka 'Naše Vrdi' autora Petra Majića iz knjige 'Selo Vrdi vrata vatikanska': 'Doista čim trepneš eto slike nasmijanog Vice, pa Maće, Gorde, Stjepana, Damira, Mire, Davora, Nediljka, Joze i petra, Antuna kao u procesiji. Mi svi ostarjeli, smežurani, a oni ostali onakvi, potpuno isti, svježi, mladoliki... I uvijek se pitaš zašto su morali otići. Mi smo ovdje uistinu branili svoje domove. Nismo napadali i osvajali tuđe.' Knjiga 'Selo Vrdi vrata vatikanska' izdana u nakladi Koordinacije Udruga proisteklih iz Domovinskog rata Općine Grude je nakon mise podijeljena svim nazočnima.
Obilježavanju 22. obljetnice pogibije hrvatskih branitelja na Vrdima uz nekoliko stotina vjernika, rodbine poginulih, mještana sela Vrdi, bivših pripadnika grudske brigade 'Vitez Ranko Boban', predstavnika udruga proisteklih iz Domovinskog rata, mladih iz Gruda, nazočili su i gradonačelnik Širokog Brijega Miro Kraljević, izaslanstvo Općine Grude na čelu s načelnikom Ljubom Grizeljom, predsjednik Vlade ŽZH Zdenko Ćosić, ministar branitelja ŽZH Mladen Begić, ministrica pravosuđa i uprave ŽZH Anita Markić, ministar branitelja HNŽ Oliver Soldo...
Nakon svete mise upriličeno je polaganje vijenaca i paljenje svijeća kod spomeniku poginulim braniteljima na Vrdima, kao i na mjestima pogibije. Potom je druženje nastavljeno uz domjenak koji su priredili pripadnici Oružanih snaga BiH i razgovor i prisjećanje na ne tako davnu prošlost.
Svi posjetitelji dobili su knjižicu "Selo Vrdi - vrata vatikanska" i guslarski CD koji također nosi isti naziv, i to je pjesma Josipa Marića koju je uz gusle opjevao Božo Marić, a koja traje 77 minuta, u tančine opisuje pogibiju svakog hrvatskog viteza koji je poginuo na Vrdima.