Da su Goranci poznati po svom zajedništvu i da su Gorančani raseljeni diljem svijeta, ali srcem uvijek vezani uz svoj rodni kraj, najbolje potvrđuje i ova fotografija.
Hrvatska nogometna reprezentacija sinoć je u Philadelphiji ostvarila vrijednu pobjedu protiv Gane rezultatom 3:1 te tako razveselila brojne navijače na stadionu i milijune Hrvata širom svijeta.
Među onima koji su s tribina bodrili Vatrene bili su i naši Gorančani, Ivan i Anne Marić-Bazušić iz New Yorka. Ovaj bračni par nije samo veliki navijač Hrvatske, već i dragi prijatelji Udruge Goranačko blago i portala Goranci online te iskreni podupiratelji izgradnje kapele na prvom sjedištu župe Goranci.
Svoju povezanost sa zavičajem pokazali su i dolaskom na blagoslov temelja te početak radova na izgradnji kapele, dajući podršku projektu koji ima veliko značenje za cijelu goranačku zajednicu.
Fotografija iz Philadelphije još je jedan dokaz da, bez obzira na to gdje život odvede Gorančane, ljubav prema rodnom kraju, hrvatskoj reprezentaciji i zajedništvu nikada ne blijedi.









Bravo Bazušići dragi.
OdgovoriIzbrišiNema gdje nas nema Bogu fala i slava.. pozdrav Marićima
OdgovoriIzbriši